İNSANA DEĞER FARKINDALIK VE İÇSEL GÜÇLENME EĞİTİMLERİ

“BENLİK SAYGISI ATÖLYESİ”

Benlik Saygısı nedir?

Kendiniz hakkında nasıl hissettiğiniz, kendinize dair genel kanaatiniz benlik saygınızı gösterir. Kendinizi olumlu ve olumsuz taraflarınızla kabul edip onaylamanız benlik saygısı düzeyinizin yüksek olduğunu gösterirken olumsuz taraflarınızı büyütmeniz, kendinizi aşırı eleştirmeniz ve kendiniz hakkında olumsuz bir kanaate sahip olmanız düşük benlik saygısına işaret etmektedir.

Benlik Saygısı Neden Önemlidir?

Benlik saygısı düzeyi yaşamınızın her alanını etkiler. Kendinizi nasıl algıladığınız, başkalarının sizi nasıl algıladığı ve size nasıl davrandığı, seçimleriniz, kariyeriniz, iş ve özel hayat kimlikleriniz benlik saygısı düzeyiniz ile şekillenir.

Düşük Benlik Saygısının İşaretleri Nedir?

  • Hata yaptığınızda kendinizi acımasızca eleştiriyorsanız
  • Sıklıkla kendinizi diğer insanlarla kıyaslayıp sizden daha iyi veya önemli olduklarını düşünüyorsanız
  • Kendinizden ve yeteneklerinizden emin olamıyorsanız
  • Kendiniz hakkında iyi hissetmek için diğer insanların onay veya övgüsüne ihtiyaç duyuyorsanız
  • Kendinizle baş başa kaldığınızda yeterince iyi ve değerli olmadığınızı hissediyorsanız
  • Kendiniz hakkındaki olumsuz kanaatlerinizden dolayı bazı yerlere gitmekten ve bazı eylemlere girişmekten kaçınıyorsanız
  • Diğer insanların gerçek sizi tanıdıklarında sizden uzaklaşacağına dair endişeler taşıyorsanız

Düşük benlik saygısı nedeniyle sorun yaşıyor olabilirsiniz.

Düşük Benlik Saygısını Geliştirmek Mümkün Mü?

Benlik saygısı seviyesinde çocukluk döneminde baskılanma, cezalandırılma veya aşırı eleştiri gibi yıkıcı yaşantılar olumsuz etki yapsa dahi farkındalık temelli içsel değişim çalışmaları ile olumlu  benlik saygısı  geliştirilebilir.

 Benlik Saygısı Atölyesi Nedir?

Düşük benlik saygısı kendinize berraklığını yitirmiş bir aynada bakarak gördüğünüz imajı kendi gerçekliğiniz haline getirmenizdir. Bu negatif illüzyona inanarak yaşamak eğitim, iş hayatı ve ilişkilerde basit sorunların büyüyerek içinden çıkılmaz hale gelmesine neden olurken, sorun yaşamamak için daha azına razı olmanıza neden olur.

Benlik Saygısı Atölyesi kendinizi, kim olduğunuzu ve kişisel değerinizi takdir etmeniz ve kendinizi bir bütün olarak olduğunuz gibi kabul etmeniz için farkındalık oluşturmayı hedeflerken düşük benlik saygısına neden olan düşünce, duygu ve davranışlarla başa çıkmanız ve bilinçaltınızdaki değersizlik ve yetersizlik inançlarının etkilerine karşı kendinizi korumanıza yönelik hipnoterapi uygulamaları içermektedir.

Eğitim tarihi: 16 Ekim Çarşamba

Saat: 09:30-17:00

Yer: İnsana Değer Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi

Bilgi ve kayıt için:

05359622835

0312 3252573

Not! Atölye çalışmalarımız herkese açıktır ancak sınırlı sayıda (10-kişi) katılımcı kabul edilmektedir.